Karmy dla kotów z cukrzycą

Niestety, ale cukrzyca to choroba, która dotyczy nie tylko ludzi, ale także i kotów. W tym czasie powinniśmy być blisko naszego kota i zadbać przede wszystkim o jego dietę oraz o odpowiednie karmy. Jeśli nie wiecie, gdzie można kupić specjalne karmy dla kotów z cukrzycą to warto zajrzeć na stronę sklepu krakvet.pl i przejrzeć ich ofertę. Poniżej znajdziesz opis kilku specjalnych karm dla kotów z cukrzycą, o których powinieneś poważnie pomyśleć, jeśli rzeczywiście chcesz pomóc swojemu pupilowi. Miłej lektury!

Zacznijmy od tego, czym jest właściwa cukrzyca. Otóż cukrzyca występuje wtedy, gdy poziom cukru we krwi (glukozy) jest zbyt wysoki, a organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny dla jego zrównoważenia. Twój weterynarz powinien wyjaśnić Ci, jak prawidłowo opiekować się kotem z tą dolegliwością. Zdecydowanie dwoma najważniejszymi krokami, o których należy pamiętać podczas opieki nad chorym zwierzęciem są: regularne dostarczanie insuliny za pomocą zastrzyków, dieta dostosowana specjalnie dla potrzeb Twojego kota.

PURINA PRO PLAN VETERINARY DIETS DM Diabetes Management Cat, to karma starannie przygotowana, aby spełnić potrzeby kotów z cukrzycą. Ona pomaga regulować poziom cukru we krwi, zawiera także niski stopień węglowodanów, aby ograniczyć wzrost glukozy, jaki następuje zawsze po standardowych posiłkach. Dodatkowo wysoki poziom białka stymuluje wydzielanie insuliny z trzustki, a  bogactwo witaminy E neutralizuje produkcje wolnych rodników. Jednak PURINA PRO PLAN VETERINARY DIETS DM Diabetes Management Cat nie jest przystosowana dla kotek w okresie ciąży oraz dla rozwijających się kociąt, a także dla kotów potrzebujących niższego poziomu białka z powodu niewydolności nerek lub wątroby.

Warto polecić także ROYAL CANIN Diabetic Cat, gdyż jest to specjalistyczna karma przeznaczona dla kotów cierpiących na cukrzycę. Oprócz tego ponad 40 letnie doświadczenie firmy w zakresie zdrowego żywienia w połączeniu z fachową wiedzą ekspertów w niej pracujących; weterynarzy, dietetyków, hodowców, pozwoliło na stworzenie unikatowej weterynaryjnej serii, która wspiera walkę z różnymi chorobami. Niestety, ale cukrzyca to nieuleczalna, przewlekła choroba, podczas której występują zaburzenia w produkcji insuliny - hormonu odpowiedzialnego za obniżanie poziomu glukozy we krwi i za jej transport do komórek. W rezultacie tego organizm zwierzęcia pozbawiony jest tego doskonałego źródła energii i zmuszony zostaje do pobierania ją z białek i tłuszczów, co może prowadzić do wyniszczenia organizmu. Musisz wiedzieć, że  karma ROYAL CANIN Diabetic Cat powstała, aby wspierać walkę z tą chorobą i zmniejszać wahania glukozy we krwi.

Zobacz także

Objawy cukrzycy u zwierząt

Cukrzyca u kotów