5 podstawowych akcesoriów do pielęgnacji psa

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale postrzeganie oraz traktowanie psa bardzo zmieniło się przez ostatnie lata. Dawniej pies był tylko stróżem domu, który mieszkał w budzie i pilnował posiadłości, dziś jest wciąż to często praktykowane w wielu wsiach, jednak miastowe psy, żyją już całkiem inaczej. Przede wszystkim są one o wiele mniejsze, a to dlatego, że mieszkania zwykle pilnować nie trzeba, a większy pies się nie zmieści do niewielkich gabarytów pokojów. Poniżej znajdziesz krótki poradnik dotyczący 5 podstawowych akcesoriów do pielęgnacji psa, w które powinieneś się zaopatrzyć.

Zacznijmy od tego, że obecnie dość popularne są jednak golden retrievery i mimo iż nie mają małych rozmiarów, to często możemy zobaczyć jak są one wyprowadzane na spacery w mieście. Co ciekawe takie psy potrzebują jednak dużo ruchu, dlatego też na pupilki miastowe najczęściej są wybierane yorki czy maltańczyki oraz inne małe rasy psów. Trzeba jednak przyznać, że pies, który cały czas przebywa w domu musi być czysty i zadbany, aby nie przenosił zarazków.  W związku z tym takimi pupilkami zajmują salony psiej urody, ale na co dzień sami musimy zadbać o wygląd naszego psiaka, dlatego koniecznie przeczytaj poniższą listę niezbędnych akcesoriów do pielęgnacji psa!

Przede wszystkim jako opiekunowie psów powinniśmy mieć świadomość, że podcinanie sierści jest ważne nie tylko z estetycznych względów, ale także wygody psa. Bywa czasami tak, że u niektórych ras, za długa sierść ogranicza widzenie. Generalnie rzecz ujmując skracać sierść możemy maszynkami i trymerami, które znajdziemy w sklepach zoologicznych. W przypadku jednak, gdy nasz pies ma wyjątkowo kłopotliwą sierść, to warto zapytać o poradę psiego fryzjera. Koniecznie pamiętaj także o kupnie obcążków do pazurków, ponieważ pies przebywający w domu nie ma ich gdzie ścierać. Dodatkowo obcinaj pazurki tylko odpowiednimi nożyczkami i rób to ostrożnie!

Poza obcążkami do pazurków koniecznie zaopatrz się grzebień! Jest on bardzo prostym narzędziem do czesania psa z którym nie będzie miał raczej nikt problemów i to dzięki niemu usuwamy zanieczyszczenia z sierści oraz wszelkie resztki po spacerach. Przede wszystkim jednak musisz dobrze dobrać grzebień do gęstości sierści psa i pamiętaj, że grzebień a szczotka to co innego i jedno nie zastąpi drugiego. Chodzi oto, że szczotki świetnie usuwają martwe włosie, ale do usuwania zanieczyszczeń się nie nadają. Zwykle na rynku mamy mnóstwo różnych rodzajów szczotek do wyboru. Musisz być także świadom tego, że psa nie powinniśmy myć detergentami. Chociaż raz na jakiś czas użycie szamponu nie zaszkodzi psu, szczególnie jeśli jest ona bardzo brudny. Dlatego  musimy wiedzieć jaki szampon dobrać dla swojego pupila , aby działał jak najlepiej.

Zobacz także

Jak dobrać odpowiednią smycz dla psa?

Akcesoria potrzebne przy szkoleniu psa

Psie przedszkole… i nie tylko!

Zabawki dla psa seniora

Zabawki dla szczeniąt